Historia światłowodu

Witaj w światłowodowym królestwie!

Odtwórz wideo

Od zarania dziejów tym co sprawiało, że nasza cywilizacja dumnie kroczyła drogą rozwoju było… światło. Jesteśmy tutaj żeby przypomnieć wam, że podążanie za nim jest właściwym kierunkiem.
Historia światłowodu nie zaczyna się wbrew pozorom w Dolinie Krzemowej, a w Niemczech i na dodatek nie w branży telekomunikacyjnej, a w medycynie, za sprawą Heinricha Lamma!
Oczywiście amerykańscy naukowcy mieli swój udział w tej drodze ku nowoczesności – w 1970 r. stworzyli światłowód przekazujący 65 tys. razy więcej informacji niż drut miedziany.
Włosi wcielili wynalazek w życie, łącząc dwie centrale telefoniczne w Turynie i voila, zaczęliśmy iść w stronę światła!
Jak ten świetlny spacer przebiega, po co światłowód ma płaszcz, co ma wspólnego internet z lustrem i w jaki sposób włóknem grubości ludzkiego włosa można przekazywać gigabajty danych – tego dowiesz się, oglądając materiał filmowy.

Czym jest światłowód?

Światłowód jest tym, czego potrzebujesz

Czego wymagamy od nowoczesnej technologii? Bingo! Ma odpowiadać na nasz nieposkromiony apetyt na szybkie i niezawodne łącza internetowe. Odpowiedzią na te postulaty jest internet światłowodowy FTTH. Prędkość transferu do kilkudziesięciu terabitów, odporność na warunki atmosferyczne, bezawaryjność. Brzmi to kosmicznie? To nie pieśń przyszłości – to fakty! Oglądając animację, którą dla Ciebie przygotowaliśmy, poznasz jeszcze inne zalety światłowodów. To jak, oglądamy?
Odtwórz wideo

Co jezcze warto wiedzieć?

FTTH - LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ

Odtwórz wideo

FTTH - ŚWIATŁOWÓD WIDE-NET

Odtwórz wideo